Neljas teema: õppematerjalide koostamine nutiseadmetele

Digitaalsete õppematerjalide koostamise kursuse neljas teema on õppematerjalide koostamine nutiseadmele. Antud teema on tänapäeva hariduses oluline, kuna pea kõikidel õpilastel on nutiseadmed, samas koolidel ei ole alati piisavalt ressursse tahvelarvutite või liikuva arvutiklassi  jaoks. VOSK on võimalus õpilaste jaoks õppimine huvitavaks teha, samas õpetaja jaoks on nutiseadmetele mõeldud vahendid kiire viis saada kohest tagasisidet õppimise protsessist ja teadmiste omandamisest.

Nutiseadmetele mõeldud vahendite eeliseks lisaks eel mainitule on õppematerjalide kasutamise võimalus ka teistes klassides või mõne kohandamisega on võimalik sama materjali kasutada ka järgmistel aastatel. Nii saab Kahoot-is loodud teste või ShowMe-is loodud esitlusi kasutada järgmise aasta kursustel. Teiseks saab nii mõnegi vahendiga, nagu Plickers, õpilaste progressi individuaalselt hinnata. Kolmandaks on hea näiteks Socrative koguda õppijate tagasisidet õpilastelt avatud küsimustega, mis talletab vastused programmi ja hiljem on lihtne nende andmete juurde tagasi minna ja kursuses muudatusi teha.

Iga uue vahendi puhul jälgin esiteks kasutaja mugavust ja esimene märk mugavusest on see kui saab Google või Facebooki kontoga sisse logida ja ei pea looma uut kontot, mille salasõna kohe meelest läheb. Seetõttu toon välja ShowMe, mis mind kutsus katsetama just sisselogimise lihtsuse tõttu. ShowMe-d saab edukalt kasutada ümberpööratud klassiruumis, kus õpilane enne tundi vaatab ja töötab läbi õpetaja või kellegi teise poolt loodud esitluse ning tunnis toimub näiteks mõne elulise probleemi lahendamine esitluses käsitletud teadmiste abil. ShowMe esitluse eelis on liikuvamad ja disaini poolest köitvamad kui PowerPoint. Antud vahendi miinuseks on, et see on mõeldud Apple seadmetele, kuigi esitlusi saab ka arvutist jälgida.

Zaption on isegi lahedam kui ShowMe! Zaptionis on võimalik lisada video, mille kõrvale on võimalik luua küsitlusi, teste, kommentaare ja jooniseid. See teeb kodus õppimise eriti vahvaks ja interaktiivseks. Kui ma oleksin Zaptionist varem teadnud, siis oleksin kodus vaatamiseks andnud rohkem õppematerjale ja ma usun, et selline viis oleks neile meeldinud. Antud vahendit on võimalik kasutada ka ettevõtetes teadmiste jagamise eesmärgil.

Teemast õppematerjalide loomine 1:1 klassiruumi rakendustele võtan kaasa kaks keskkonda: Zaption ja ShowMe. Aitäh!

Üks kommentaar “Neljas teema: õppematerjalide koostamine nutiseadmetele

  1. Lugedes sinu neljandat kodutööd õppematerjalide kohta nutiseadmetele, hakkas silma minu jaoks uus videotöötlusvahend – Zapton. Võtsin kohe tutvuda. Väga huvitav ja lihtne kasutada. Filmime ka ise IPadidega ja usun, et kindlasti on õpilastel põnev sellega koduseid töid teha ning siis neid tunnis teistele esitleda. Võtame proovida.

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s